E, 30.01.2023

Küttefirma juht: omanikuvahetusega ei saa põhjendada soojahinna tõusu

Jüri Saar
, arvamustoimetaja
Küttefirma juht: omanikuvahetusega ei saa põhjendada soojahinna tõusu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Fortum Eesti ja Fortum Tartu juhatuse esimees Margo Külaots koostootmisjaama juures, mis kohalikke kütuseid põletades teeb elektrit ja sooja.
Fortum Eesti ja Fortum Tartu juhatuse esimees Margo Külaots koostootmisjaama juures, mis kohalikke kütuseid põletades teeb elektrit ja sooja. Foto: Sille Annuk

Soome riiklik energiakontsern Fortum müüb Balti kaugkütteärid ja koostootmisjaamad 800 miljoni euro eest Šveitsi investeerimisfirmale Partners Group. Mida on pikalt kavandatud tehingust oodata töötajatel ja tarbijatel, selgitas Fortum Eesti ja Fortum Tartu juhatuse esimees Margo Külaots.

Mida kõnelete ettevõtte müügi kohta oma töötajatele?

Kuna Fortum on börsiettevõte, ei saanud me enne börsiteadet tehingu kohta midagi avaldada. Kohe pärast börsiteadet rääkisime töötajatele, milles tehing seisnes, kes on ostja – sisuliselt sama info, mis börsiteates, aga kõik inimesed ei loe ju börsiteateid. Töötjatega on veel arutelusid ning räägime sellest, mis tehing see oli, mis toimub ostu-müügilepingu allkirjastamise ja äri uuele omanikule ülemineku vahel, sest ka see võib võtta mõned kuud. Tehing on plaanis lõpule viia teise kvartali jooksul.

Märksõnad
Tagasi üles