K, 8.02.2023

Postimehe osaluseksperimendi saagiks jäi kolm negatiivset kiirtesti

Sander Punamäe
, reporter
Postimehe osaluseksperimendi saagiks jäi kolm negatiivset kiirtesti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Covid-19 kiirtestidega endalt proovi võtmine kulges täiesti valutult. Pildil Postimehe ajakirjanik Sander Punamäe.
Covid-19 kiirtestidega endalt proovi võtmine kulges täiesti valutult. Pildil Postimehe ajakirjanik Sander Punamäe. Foto: Madis Veltman

Kui mujal maailmas on Covid-19 kiirtestid üsna laialt levinud, siis Eesti inimesed käivad koroonaviiruse kahtluse korral endiselt mööda testmispunkte. Mina olen üks nendest inimestest, kes on veel viimase hetkeni mõtelnud ja kaalunud – endal nina tatine ja kurk kibe –, kas ikka minna koroonaviiruse testimispunkti ja lasta endal ninas surkida või mitte. Seni on kohusetunne alati peale jäänud, kuid pika tiku ninna toppimine muutub üha ebameeldivamaks.

Praegu on koroona kiirtestid Eestis lubatud ainult professionaalseks kasutamiseks. Kui toimetusest tuli pakkumine, et võiksin kiirtesti omal nahal järele proovida, tabas mind esmajoones õud ja äng. Toppida ise endale pikk tikk ninaõõne tagaseina ja seda seal keerutada näis pea võimatuna. Ometi võtsin selle eeskätt ajakirjanduslikel eesmärkidel ette ning kutsusin kampa veel kaks toimetuse liiget: Postimehe fotograafi Mihkel Maripuu, kes viibib koos perega kodus isolatsioonis, sest üks lastest põeb Covid-19t, ja kujundajate juhi Kaido Kelbi.

Märksõnad
Tagasi üles