Mikroürtide kasvataja: kümne aasta töö kipub lörri minema

Luxveg OÜ kasvatab mikroürte ja ettevõtte peamised kliendid on HoReCa sektorist. FOTO: Tiit Efert

Tartu lähistel Ilmatsalu külas mikro­ürte kasvatava Luxveg OÜ juhataja Toomas Soopere sõnab ilustamata: „Ma ei taha olla negatiivne, aga inimlikult on kurb: me oleme kümme aastat vaeva näinud ja panustanud, meil on nii head spetsialistid tööl, kes on pühendunult töötanud, ja nüüd kipub kõik lörri minema.”

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Veebruaris täitus Luxvegil kümnes tegutsemisaasta ja aasta ringi tootva ettevõtte jaoks on talv alati olnud kahjumlik. Kuid mullukevadiste piirangute tõttu ei katnud 2020. aasta suvine hooaeg tekkinud kulusid. „Aasta lõpetasime miinusega,” kirjeldas Soopere.

Lootuses midagi müüa, et saaks hoitud töökohad ja täidetud võetud kohustused, töötati ka sel talvel. „Just nüüd, kui oleks võinud loota, et ­kulutusi on võimalik tagasi ­hakata teenima, tuli uus sulgemine,” sõnas Soopere.

Luxvegi turg on HoReCa sektor ja ümberkorraldusi pole võimalik kiiresti teha. Küll on aga Luxveg hakanud kasvatama taimi, mis võiks huvi pakkuda ka tavakliendile. Luminori projekti toel uuendati nende e-poodi ja avatud on aiandipoodki. „Viimane nädal on kenasti ostetud e-poest just meie maitsetaimede kaste, mille ekstra välja mõtlesime, samuti salatisegusid,” sõnas Soopere, et e-pood on väikene lootuskiir, sest kasvuhooned on täis maitse- ja salatitaimi, kes ootavad ostjaid.

17.03.2021 19.03.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto