N, 1.06.2023

Isale loodud programm aitab majandada miljonit hektarit

Kadri Suurmägi
, toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Hetk, kui täitus 500 000 hektarit. Nüüd majandatakse nende programmiga juba miljonit hektarit. Fotol Robin Saluoks (vasakul) ja Stenver Jerkku.
Hetk, kui täitus 500 000 hektarit. Nüüd majandatakse nende programmiga juba miljonit hektarit. Fotol Robin Saluoks (vasakul) ja Stenver Jerkku. Foto: 3 × Erakogu

"Mina mingit programmi ei osta, kõik need Steve Jobsid ja Bill Gatesid on saatanast, lõid arvuti ja arvuti õõnestab inimkonda,” meenutab eAgronomi üks looja, tegevjuht ­Robin Saluoks kohtumist ühe tegelikult väga toreda põllumehega. Kuigi sellest kohtumisest asja ei saanud, sai teistest ja viis aastat hiljem haritakse ettevõtte programmi abil ligi miljonit hektarit põldu.

Kevadel loodab ettevõte kaasata veel kümme miljonit eurot investorite raha. „Esimeses etapis näitasime, et suudame midagi ära teha Eestis, teises näitasime, et see on ka globaalselt oluline. Nüüd on meil mudel, millega liikuda uutele turgudele.”

Ettevõte sai alguse Robin Saluoksa isatalus, kus otsiti isale sobivat farmijuhtimise tarkvara. Kui sobivat ei ­leitud, tuli see IT-d õppinud Saluoksal ise teha. Kuna ­huvi oli teistelgi, loodigi koos Stenver Jerkkuga juhtimistarkvara pakkuv ettevõte ­eAgronom.

„Kõrvalt vaadates võib meie lugu tunduda katkematu edulugu, aga iga päev on tulnud ületada katsumusi ja tuleb veel. Seepärast on oluline soov mitte alla anda,” kõneles Saluots. Visaduse taga on lapsepõlvest pärit seotus põllu­majandusega, mis annab kindluse, et tehtav on tähtis ja vajalik.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles