K, 7.06.2023

Getulio advokaat jalgpalliliidu otsusest: see ei kõlba kuskile ja need inimesed teavad seda sama hästi

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Facebook Twitter
Comments 9
Vandeadvokaat Robert Sarv (vasakul) koos oma kaitsealuse, jalgpallitreener Getulio Aurelio Fredoga.
Vandeadvokaat Robert Sarv (vasakul) koos oma kaitsealuse, jalgpallitreener Getulio Aurelio Fredoga. Foto: Madis Veltman

Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) distsiplinaarkomisjon määras endisele Nõmme Kalju juhendajale Getulio Aurelio Fredole tähtajatu jalgpallis tegutsemise keelu. Treeneri advokaat Robert Sarv polnud lahendiga absoluutselt rahul. 

«Menetluse käigus kogusime lisaks seni ajakirjanduses kajastatule olulist lisainformatsiooni, mida me isikute konfidentsiaalsuse kaitseks ei avalda, muuhulgas on infot samast perioodist, mida prokuratuur nüüd uurima on asunud ehk kuni aastani 2019. Rõhutame, et menetlus toimus EJLi reeglite kohaselt, mille järgi anti võimalus esitada oma seisukoht kõigil osapooltel, kusjuures selleks seatud algset tähtaega pikendati. Mõistagi vaatab jalgpalliliit kui spordiorganisatsioon oma menetluses rikkumisi valdavalt läbi eetika, hoopis teine asi on politseiuurimine, kus kontrollitakse seaduste täitmist,» seisis EJLi distsiplinaarkomisjoni pressiteates. 

«Otsus põhines EJLi distsiplinaarmääruse punktidel 4.1, mis ütleb, et «isikud kohustuvad käituma lojaalsuse, ausameelsuse, sportlikkuse ja eetika printsiipe järgides», ning 4.3.7, mis räägib üldistest headest käitumisnormidest ja -tavadest. Distsiplinaarkomisjon tuvastas ka vastuolu treenerite eetikakoodeksiga ja märkis, et Getulio Aurelio Fredo on ajakirjanduses esinenud jalgpalli mainet kahjustavate avaldustega.»

Facebook Twitter
Comments 9

Märksõnad

Tagasi üles