Head alekseipäeva!

Amuuri leopard Alexei püüab pappkastist liha. FOTO: Foto: Inari Leiman

17. märts on Eesti rahvakalendris peale käädripäeva märgitud patrikupäeva ja alekseipäevana. Viimane inspireeris loomaaednikke amuuri leopardide Alexei ja Muusi elu huvitavamaks tegema. Loomad vahetati aedikutes, nii et nad said liigikaaslase lõhnajälgi ajada. Lisaks puistati laiali kaneeli, mille peal armastavad kaslased püherdada, ja peideti toiduks antud lihakäntsakas pappkasti. Nüüd ekspositsioonis külastajate ees toimetav Alexei andis seepeale lausa väikese etenduse.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Päikest, lumehelbeid ja raheteri vaheldumisi pakkunud kevade alguse nädal lasi kuulda suur-kirjurähni tärinat, paljastas mutimullahunnikud loomaaia linnutiikide aasal ning meelitas õuejalutuskäigule vööthüäänid. Isegi raipekotkas tuli õueuksele lumesadu vaatama, kuid taandus siiski õige pea tagasi sooja.

Valgepea-merikotkas seevastu end lumetuisust heidutada ei lase, samuti kullimäe kakud, kes suuril silmil ümbrust seiravad. Ka ilves Charik jätkab rahulikult einetamist selga sadavast lumest hoolimata. Kulaanidki ei pelga kevadtuisku, kuid hoiavad siiski targu varjulisse aedikusoppi.

19.03.2021 22.03.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto