L, 2.12.2023

Ametnikud andku lobistidest aru, poliitikud mitte

Carl-Robert Puhm
Facebook
Comments
Pirakat kingikarpi ametnik värske moraalse käitumise eeskirja järgi vastu võtta ei tohi. Kui, siis ainult pisikese meene, mis on tõlgendatav viisakusavaldusena.
Pirakat kingikarpi ametnik värske moraalse käitumise eeskirja järgi vastu võtta ei tohi. Kui, siis ainult pisikese meene, mis on tõlgendatav viisakusavaldusena. Foto: Shutterstock

Kommikarp – lubatud, ettevõtte kirjaga pastapliiats – ka võib vastu võtta, kutse tasuta reisile – keelatud! Just nii näeb ette riigiametnike verivärske käitumisjuhend, mis õpetab, kuidas suhelda poliitika kujundamisest huvitatud inimestega.

Kuigi dokument kiideti heaks valitsuses, on esialgu tegu pelgalt neljaleheküljelise juhisega, mis kordab üle teada-tuntud üldtõed.

Ometi on see esimene väike samm pikalt reguleerimata olnud lobivaldkonna raamistamisel.

Vahest suurim muutus moraalse käitumise loetelus on riigiteenistujatele pandud kohustus asutuse veebilehele kord kvartalis üles märkida, kellega ja millal nad on ametlikult kohtunud. Rõhk sõnal «ametlikult», sest juhuslikke kokkusaamisi või tuttavatelt saadud telefonikõnede üle ei pea arvet pidama.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles