L, 1.04.2023

Valmis keskpargi kasutamise uus esmane visioon

Raimu Hanson
, ajakirjanik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Üks võimalikke tulevikuvaateid keskpargile.
Üks võimalikke tulevikuvaateid keskpargile. Foto: Repro

Valimisliit Tartu Eest ja erakond Eesti 200 teatasid reedel, et kutsuvad inimesi üles Tartu keskpargi säilimiseks ja pargina arenemiseks kaasa rääkima ja oma seisukohti avaldama, milline peaks olema selle pargi funktsioon.

«On äärmiselt kahetsusväärne, et linnapea Urmas Klaasi juhtimisel on Tartu arengu fookuses väga sügav konflikt kultuuri ja looduse vahel,» on kirjas üleskutses. «Ehitada suur maja parki ning nimetada seda keskkonnaprojektiks tundub 21. sajandil uskumatu. Nagu ka see, et vaidleme kultuuri ja looduse tähtsuse üle. Kurb, et selline konflikt üldse võimalik on. Oluline on leida lahendus, millega Tartu pikemas perspektiivis võidab – arendada nii looduskeskkonda kui ka kultuurielu ning luua lisandväärtust, mitte võtta linnakeskkonnast seda ära.»

Valimisliit Tartu Eest ja erakond Eesti 200 teatasid ühtlasi, et on loonud esmase visiooni keskpargi kasutamiseks – Keskpark 2024, ja lisasid neli visioonipilti, et anda ettekujutus, mis suunas võiks kaaluda koos edasi liikumist selle pargi arengus. «Ootame kõikide ettepanekuid, täiendusi ja muudatusi esialgu meie Facebooki lehekülgedele,» on kirjas pressiteates.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles