K, 22.03.2023

«Palun jagage!» ehk Kuidas rahvas segadusse ning ametnikkond higistama ajada

Meinhard Pulk
, reporter
«Palun jagage!» ehk Kuidas rahvas segadusse ning ametnikkond higistama ajada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Poliitikute teadaanded Facebookis. Urmas Reinsalu, Jüri Ratase ja Kaja Kallase sõnumid sotsiaalmeedias. Mõnikord jõuavad avalikkuseni veel kinnitamata valitsuse otsused, külvates segadust ja tekitades küsimusi.
Poliitikute teadaanded Facebookis. Urmas Reinsalu, Jüri Ratase ja Kaja Kallase sõnumid sotsiaalmeedias. Mõnikord jõuavad avalikkuseni veel kinnitamata valitsuse otsused, külvates segadust ja tekitades küsimusi. Foto: Eero Vabamägi

Üleskutse «Palun jagage!» kõlab justkui meie aja «Kõigi maade proletaarlased, ühinege!». Facebooki saavad poliitikud ära kasutada konkurentidele kaigaste kodaraisse loopimiseks, tõhusamaks otsesuhtluseks valijatega ja ülioperatiivseks info edasi andmiseks. Kuid nagu mõnedki valitsuse käepikendused nendivad, on kiiruse mündil ka teine pool.

Peaminister Kallase tõdemust, et ta peab «vajalikuks kehtestada järgnevad piirangud» saatsid paratamatult küsimused: kas tegu oli korralduse, soovituse või millegi kolmandaga?

Samas postituses räägiti ka Briti tüve kiirest ja ohtlikust levikust. Terviseamet tõdes seepeale, et see tüvi on nii kiire kui ka ohtlik, aga ei olnud nõus väljatoodud levikukiirusega, hinnates selle aeglasemaks, kui postituses öeldud. Ühesõnaga, alguse sai segadus, mis oli Kallase sõnul kommunikatsioonist tekkinud. Need on ehk värskeimad mälestused, aga riigimehed ja -naised on Facebooki-lembesed olnud juba pikemat aega.

Märksõnad
Tagasi üles