K, 8.02.2023

Peaminister Kallas: kui viiruse levik ei peatu, jääb riik kogu suveks lukku

Loora-Elisabet Lomp
Peaminister Kallas: kui viiruse levik ei peatu, jääb riik kogu suveks lukku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 11
Kaja Kallas.
Kaja Kallas. Foto: Mihkel Maripuu

Peaminister Kaja Kallas (Reformi­erakond) kirjutas sotsiaalmeedias, et koroonanäitajad on riigis väga kehvad: nakatumine on eelmise nädalaga võrreldes seitse protsenti kasvanud. Vanuserühmas 55–85 on nakatumise kasv olnud üle kümne protsendi.

«Numbrid võivad olla külmad, aga nad ei valeta,» kirjutas Kallas. «Pole ühtki maakonda, kus nakatumiskordaja oleks alla 1, paljudes maakondades on nakatumine pööranud tõusule. Päevas viib koroonaviirus haiglatesse keskmiselt 75–80 inimest. Päevas sureb koroonaviiruse tõttu keskmiselt 10 eestimaalast. Need inimesed ei ole numbrid, nad on meie pereliikmed, sõbrad, naabrid, töökaaslased,» jätkas peaminister.

Tema sõnul on viimane aeg ennast kokku võtta. «Ulatuslike piirangute kehtestamise ajal püstitatud optimistlikum prognoos, kus nakatumine jõuab aprilli keskpaigaks alla 500 inimese päevas, on käest libisemas. Kui viiruse levik ei peatu, siis jääb Eesti kogu suveks lukku – nagu meie lõunanaaber Läti on olnud lukus novembrist saati,» kirjutas Kallas.

«Seisab majandus, seisab sotsiaalne suhtlus, seisab kõik,» lisas ta. Peaminister toonitas, et kuigi valitsus võib kehtestada lõputult piiranguid, on inimesed need, kes peavad piirangutest kinni pidama. «Valitsus võib piiranguid kehtestama jäädagi, aga nakkus levib ikkagi inimeselt inimesele.»

Märksõnad
Tagasi üles