R, 9.12.2022

Puusalt ⟩ Wimberg: Eesti jalgpall – lugu pole üldse nii halb!

Wimberg
Wimberg: Eesti jalgpall – lugu pole üldse nii halb!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Eesti-Tšehhi jalgpallimatš pakkus palju positiivset.
Eesti-Tšehhi jalgpallimatš pakkus palju positiivset. Foto: Fot. Tomasz Jastrzebowski/Foto Olimpik Via Www.imago-images.de/Scanpix
  • Eesti-Tšehhi jalgpallimatšist leiab palju positiivset
  • Meie jalgpallil on ka helgemaid hetki
  • Eesti jalgpallis pole kõik kadunud

Räägivad, et Eesti jalgpalliga on lood halvad, koondise viimasest valiksarja võidust on möödas aastaid ja järgmist ei paista isegi mitte silmapiiril. Äsjane 2:6 kaotus Tšehhi vastu nn kodumängul Poolas võiks siis nagu olla järjekordne lisa niigi juba triiki kannatuste karikasse.

Tegelikult ei ole lood Eesti jalgpalliga üldse nii lootusetult halvad. Et asjad võiksid olla palju halvemad, seda me oma põhjendamatus maksimalismis ei märka. Olgu selle kinnituseks väike ülevaade äsjase Eesti–Tšehhi mängu positiivsetest momentidest.

Mängu käigus ükski Eesti koondislane ei jäänud rongi ette, ei kukkunud jääauku, ei lõpetanud elupäevi krokodilli hammaste vahel, ei saanud jääkarult räsida, gorillalt püksi vahele ega pähe lendava kitsega, ei postitanud kassi- ega eksi alastipilte, ei himustanud oma ligimese eeslit, ei matnud pinnasesse eterniitplaate, ei põletanud jaanilõkkel diivanit, ei keeranud nässu äsja ostetud pesumasinat, ei rikkunud Louvre’is hindamatut kunstiteost, ei jäänud Peruus narkolastiga vahele, ei saanud välguga pihta, ei väärkohelnud alaealisi, ei ärandanud liiklusvahendit, ei ületanud sellega kiirust ega parkinud seda värava või muu väljapääsu ette, ei läinud purjus peaga ujuma, ei hukkunud põlengus suitsuanduri puudumise tagajärjel, ei varastanud töökohast koopiapaberit, ei kukkunud selfit tehes kuristikku, ei raisanud asjatult oma viimaseid zlotte, ei osalenud maskivastaste rongkäigul, ei astunud kaitsmata seksuaalvahekorda tundmatuga ega jäänud temast rasedaks, ei korjanud Eesti nälkjaid lusitaania teeteo pähe, ei saatnud Nurri järglasi merekooli, ei teinud «Eestlaste kolmnurgas» purjus peaga öist laivi, ei jätnud koerajunne koristamata, ei süstinud arbuusi uriini selle maitseomaduste parandamiseks, ei löönud kohtunikku palli asemel väravasse, ei rikkunud Venemaa õhuruumi, ei mänginud Aksalut üle temaga üks-üks olukorda jäädes, ei löönud trummi lõhki ega ka mitte palli, et vaevast lahti saada, ei läinud magama hambaid pesemata, ei sülitanud sihvkakoori platsile.

On, mille üle rõõmustada!

Märksõnad
Tagasi üles