R, 9.12.2022

Spordi lühiuudised: Peeter Oleskile olümpiapilet, Saaremaa jõudis finaali

Postimees Sport
Spordi lühiuudised: Peeter Oleskile olümpiapilet, Saaremaa jõudis finaali
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Peeter Olesk.
Peeter Olesk. Foto: Madis Veltman

Eva-Lotta Kiibus teenis olümpiapileti!

Eesti parim naisüksiksõitja Eva-Lotta Kiibus esitas Stockholmis peetaval MMil hea vabakava, pälvis selles 12. ja kokku 14. koha ning koos sellega teenis pileti järgmisel aastal peetavatele Pekingi taliolümpiamängudele. Kiibus tegi väga hea soorituse ning vaid üks kahene axel muundus ühekordseks hüppeks. Ta teenis vabakava eest 121,82 punkti, koos lühikavaga tähendas see kogusummas 181,47 punkti. Lühikava järel 19. kohal asunud Kiibus möödus viiest konkurendist. Kolmikvõidu võtsid venelannad. Lühikava järel juhtinud Anna Štšerbakova hoidis edu kindlalt ja kogus 233,17 punkti. Hõbe kuulub 220,46 punktiga Jelizaveta Tuktamõševale ning pronks 217,20-ga vabakava parimale, kuid lühikavas täielikule ebaõnnestunud Aleksandra Trussovale.

Saaremaa alistas Selveri ja jõudis finaali

Eesti meeste võrkpallimeistrivõistluste poolfinaal Saaremaa VK – Tallinna Selver pakkus terve seeria jooksul vaatemängu täie raha eest, lõpuks tõmbasid pikema kõrre saarlased. Kui nad olid jäänud taha mängudega 0:2 ja kolmandas kohtumises geimidega 0:2 ning Selveril oli matšpall (ühtlasi seeriapall), ei osanud keegi arvata, et nad tulevad olukorrast võitjana välja. Ent nad võitsid kolmanda ja seejärel neljanda mängu. Eilses otsustavas kohtumises võitis Saaremaa kaks esimest geimi 25:18 ja 25:22, seejärel aga Selver kaks järgmist 25:20 ja 25:21. Kas nüüd teeb Selver ikkagi viimase pöörde? Ei! Saaremaa võitis viienda geimi 15:6 ja jõudis finaali, kus kohtub juba homme avamängus Tartus sealse Bigbankiga.

Peeter Olesk jõudis Tokyo olümpiale!

New Delhis peetud olümpiakiirlaskmise harjutuse MK-etapil pälvis esikoha Peeter Olesk. Eilset päeva liidrina alustanud Oleski seeriad olid 98, 96 ja 94 silma, mis koos üleeilse päeva kogusummaga 294 silma (99, 98 ja 97) andis põhivõistluse lõpptulemuseks 582 silma. See tähendas teise tulemusega pääsu finaali, kuue parema hulka. Seal said nii Olesk kui ka hindu Vijayveer Sidhu tulemuseks 26 tabamust, võitja selgus ümberlaskmisega. Seal oli Olesk kindel, tabades neli märki konkurendi ühe vastu. Ta sai karjääri esimese MK-etapi võidu ja koos sellega koha Tokyo olümpial.

Märksõnad
Tagasi üles