E, 29.05.2023

Kevadtööd käivad maa peal ja puu otsas

Lenel Karu
Facebook Twitter
Comments
TimTami arborist Tõnu Mägi ja ta kolleegid lõikasid möödunud nädalal Kesk tänaval hobukastanite oksi.
TimTami arborist Tõnu Mägi ja ta kolleegid lõikasid möödunud nädalal Kesk tänaval hobukastanite oksi. Foto: Margus Ansu

Kevade saabumisega on linnas alanud haljastustööd, mõnel pool näiteks puude noorenduslõikus. Eelmisel nädalal olid ettevõtte OÜ TimTam arboristidel käed tööd täis Kesk tänaval.

TimTami kõneisik Tauno Timak ütles, et praegu tegelevad arboristid Kesk tänaval hariliku hobukastani vähendava lõikusega. «Selle lõikuse eesmärk on, et oksad ei segaks kergliiklusteel liiklejaid, tänavavalgustid valgustaks maapinda ja muidugi kõige tähtsam, et puude elujõulisus säiliks,» lausus Timak.

Ta selgitas, et Kesk tänava hobukastanid on aastakümneid tagasi tehtud lõikuse tõttu mitmeharuliseks muutunud. «Selleks, et suureks ja raskeks kasvanud oksad tüve küljest ära ei murduks või ei oleks inimestele ohtlikud ega põhjustaks puudele suuri kahjustusi, tuleb puude võra vähendada,» nentis Timak.

Kesk tänava hobukastaneid hakati korrapäraselt tagasi lõikama 2012 suvel ning vähenduslõikust tehakse iga kolme aasta tagant.

Tänavu märtsis tunnistas haljasalade puittaimede hoolduse tegija leidmiseks korraldatud riigihankel Tartu linnavalitsus parimaks Tim Tami 69 977-eurose pakkumuse. Tartu linnavalitsus pole firmaga veel lepingut allkirjastanud, kuid see peaks juhtuma aprillis.

Aasta jooksul tehtavate haljastustööde hulka kuulub hekkide, põõsaste ja istutusalade hooldus, puude ja okste lõikus ning puude täishooldus Peeter Põllu ja Tähtvere pargis, Kraamituru kaldapealsel, Taara puiesteel ning Toomel ülikooli muuseumi juures.

Facebook Twitter
Comments
Tagasi üles