HARIDUS JA TEADUS ⟩ Martin Ehala: Noor-Eesti grandiprogramm kasvab jõudsalt

Postimehe arvamustoimetuse juhataja Martin Ehala. FOTO: Eero Vabamägi

Koos mullu alustanud kolme uurimisprojektiga on Postimehe Fondi toel nüüd Eesti-kesksete uuringutega töös kaheksa grandihoidjat, kirjutab fondi teadusnõukogu esimees Martin Ehala.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Möödunud aastal andis Postimehe Fond välja esimesed kolm Noor-Eesti teadusgranti. Kui mullu oli tegu võibolla üllatavagi algatusega, siis tänaseks on sellest kujunemas traditsioon, Eesti humanitaar- ja ühiskonnateaduste institutsionaalne osa.

Mullu võisid konkursil osaleda kõik teadlased, kuid tänavusest taotlusvoorust alates vaid need, kellel on doktorikraadi kaitsmisest möödas kümme või vähem aastat. Teadlased, kel kraadi kaitsmisest rohkem aastaid möödas, said sel aastal esimest korda (ja saavad edaspidi) taotleda Postimehe Fondi raamatugranti.

Seega, käesolevast aastast alates annab Postimehe Fond välja kaht kuni 100 000-eurose aastaeelarvega Noor-Eesti granti ja kolme 33 000 euro suurust raamatugranti. Noor-Eesti grandid on mõeldud uute, kuni kolm aastat kestvate uuringute läbiviimiseks, raamatugrandid aga kogenud teadlastele, kel on vaja aeg maha võtta, et juba varem saadud uurimistulemused raamatuks kirjutada.

27.03.2021 30.03.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto