Iga sild ei liida: transpordiamet pööras Tori valla inimestega tülli

Tori inimesed on üsna üksmeelselt riigi sillaehitusplaani vastu. Nende eestkõnelejaks on saanud animafilmide režissöör Mait Laas. FOTO: Jüri Looring

Transpordiamet tuleb, näeb, ehitab, aga kohalikelt ei küsi. Kui küsibki, siis ei kuula. Ning ehitab koledalt ja poolikult, jättes kohalikud ettevõtjad meeleheitesse. Umbes nii võiks kokku võtta Pärnumaa Tori valla elanike mure suvel algava sillaehituse pärast, et asendada vana sild uuega.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

1961. aastal, progressiivse mõtteviisi laineharjal plaaniti Tallinnas ühendada Balti jaam ja bussijaam mitmerealise tänavaga. Uus tee olnuks küll tõhus ning hoidnuks kokku inimeste aega ja energiat, kuid lõiganuks otse läbi vanalinna. Tee ehitamise plaan jäi pooleli pelgalt mõne inimese vastuseisu pärast.

Tori valla elanik animarežissöör Mait Laas näeb selles loos sarnaseid jooni Tori silla juhtumiga. Selle vahega, et vastuseis sellele, kuidas riik silla ehitamist ette valmistab, ei ole seekord üksikute hullude südameasi, vaid ühendab tervet kogukonda, kohalike poliitikutega eesotsas.

27.03.2021 30.03.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto