Meediatähelepanu oli Ida-Virus ka mullu 27. detsembril, mil Kohtla-Järve tervisemajas sai esimese vaktsiinisüsti Eestis sümboolselt just IVKH – kus praegu on ravil 54 Covid-19 diagnoosiga haiget ja pandeemia algusest on neid olnud 842 – arst-resident nakkushaiguste erialal Jelena Rozinko.
Praegu juba palju kogenum nooruke arst Jelena Rozinko, kes asus koroonaosakonda tööle mullu septembris, on endiselt sama rahulik ja tasakaalukas, nagu ta oli siis, kui sai kümnete välklampide paistel Eesti esimese vaktsiinisüsti.
«Sain Pfizeri süsti, aga kui sel hetkel oleks olnud käepärast vaid AstraZeneca vaktsiin, oleks seda süstida lasknud. Ükskõik millega, aga on vaja vaktsineerida,» räägib 25-aastane neiu.
Sotsiaalmeedia tekitab õõva
Ta ütleb, et ei taha näiteks Facebooki poole isegi vaadata: «Kui avan interneti, loen pidevalt tekste, et koroonat pole, et vaktsineerida ei tohi, et vaktsiini tõttu võib surra – ühesõnaga, ebaadekvaatset juttu. Ma lihtsalt ei taha seda näha. Enam ei jaksa lihtsalt. Lähen nii närvi – haiglad on niivõrd koormatud, aga paljud inimesed ei saa ikka veel aru, kui tõsine tegelik olukord on.»
Pealegi, ütleb ta, on ta pärast tööpäeva nii väsinud, et uudisteks ja lugemiseks nagunii jõudu ei jaguks.
Eelmisel laupäeval toimunud kohtumisel ütleb Rozinko, et tema osakonnas on septembriga võrreldes rohkem raskemaid haigeid.
«Meil on osakond, mis teeb rohkem koostööd intensiivraviga ja meil on samuti olemas oma intensiivravivoodid. Esmalt oli meil osakond, kuhu tulid kergemad haiged, nüüd on palju rohkem neid, kes vajavad enam tähelepanu,» räägib Rozinko.