N, 2.02.2023

Kultuuriuudised

Kultuuriuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Bänd Sparks
Bänd Sparks Foto: Bändifoto

Sparks esineb järgmisel kevadel Eestis

Tuleva aasta mais annab popbänd Sparks kontserdi Tallinnas. Üks stiilsemaid popelektroonikabände jõuab Eestisse esitlema oma värskeimat albumit «A Steady Drip, Drip, Drip» (2020). Sparksi kontserdil kuuleb nii nende uuemat muusikat kui ka hitte, mis nende üle 50 tegutsemisaasta jooksul välja on antud. Bändi tuntuimate lugude hulka kuuluvad näiteks «When Do I Get To Sing «My Way»», «This Town Ain’t Big Enough for Both of Us»ja teised. Kontsert toimub 4. mail 2022 Tallinnas Alexela kontserdimajas. Avalik piletimüük algab Piletilevis neljapäeval, 1. aprillil kell 11.00.

30 auhinda anti Eestis välja rahvus­vahelisel teatripäeval

Algab «Kõheda vastasmõju festival»

Transdistsiplinaarsete etenduskunstide platvorm eˉlektron tähistab oma esimest sünnipäeva 1.–4. aprillini toimuva «Kõheda vastasmõju festivaliga». Juba teist korda peetaval festivalil keskendutakse piiride liigutamisele ja seda nii otseses kui ka kaudses tähenduses. Kõik etendused toimuvad elektron.live virtuaalsel laval otseülekandena. Esinejad on küll eri kontinentidelt, kuid vaataja jaoks saavad nad kokku ühes virtuaalses keskkonnas. Vaatamiseks erinõudmisi ei ole, piisab keskmisest internetiühendusest, kõrvaklappidest ja brauserist.

Robot pühib ja peseb põrandaid.  
Robot pühib ja peseb põrandaid.  Foto: Heilika Leinus

HÕFF tähistab sõna «robot» juubelit

Sõna «robot» sajanda sünnipäeva puhul teeb Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival kummarduse legendaarsetele lapsrobotitele Ropsile ja Elektroonikule. 25. jaanuaril 1921. aastal esietendunud Karel Čapeki näitemängus «RUR. Rossum’s Universal Robots» esimest korda kasutatud sõna juubelit tähistatakse legendaarse telelavastusega «Rops» ja telemängufilmiga «Elektrooniku seiklused». HÕFF toimub tänavu 4.–6. juunini. Osa Baltimaade suurima žanrifilmide festivali programmist jõuab ka veebikino ekraanile, millele saab kaasa elada üle terve Eesti. Festivali sissejuhatusena saab aga juba praegu PÖFFi veebikinos vaadata varasemate HÕFFide löökfilme.

Holger Loodus. «Taasluues neid vanu nõlvakuid». Pigmentfoto, 2021 
Holger Loodus. «Taasluues neid vanu nõlvakuid». Pigmentfoto, 2021 Foto: Holger Loodus

Kogo galerii näitust saab näha õuest

Seoses kehtestatud piirangutega on ka Tartus asuv kaasaegse kunsti galerii Kogo suletud, kuid nüüd võib näha veebruari alguses avatud Holger Looduse isikunäitust «Taasluues neid vanu nõlvakuid» õuest. Abiks on audiogiid ja infomaterjal, teosed on vaadeldavad teatribinokli abil, kohapeal on desovahend, ruum on valgustatud, galerii asub tänavakorrusel. Näituseruum on valgustatud ööpäev läbi kolmapäevast pühapäevani. Sel nädalal saab näitust vaadata õuest reedel, laupäeval ja pühapäeval. Iganädalased kahepäevased pausid on vajalikud tehnilistel põhjustel. Galerii asub Tartus Aparaaditehases Kastani 42.

Märksõnad
Tagasi üles