R, 9.12.2022

Tartu lühiuudised

Vilja Kohler
, ajakirjanik
Tartu lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kauaoodatud põhjalik remont lõpeb Oa tänaval suve alguses.
Kauaoodatud põhjalik remont lõpeb Oa tänaval suve alguses. Foto: Kristjan Teedema

Oa tänav läheb remonti

Esmaspäeval, 5. aprillil kell 9 suletakse sajuveetorustiku ja tee-ehituse tõttu 31. maini liikluseks Oa tänav Kroonuaia ja Marja tänava vahel.

Täna alustatakse seal freesimist ning üheks päevaks suletakse üks liiklussuund (Kroonuaia tänava poolt Oa tänavale). Esmaspäevast suletakse tänav 50–70-meetriste lõikude kaupa, tööd alustatakse Kroonuaia tänava poolt.

Remondi käigus rajatakse uued tehnovõrgud ja ehitatakse 5,5 meetri laiune asfalditud sõidutee. Tänava mõlemale poolele tuleb jalgtee, rekonstrueeritakse mahasõidud ja ristmikud. Ehitatakse välja kaks bussipeatust, mitu ülekäigurada ja 13 parkimistaskut. TPM

Tartu 2024 juht lahkub

Sihtasutuse Tartu 2024 juht Priit Mikk (pildil) lahkub isiklikel põhjustel sihtasutuse juhatuse liikme ametikohalt. Priit Miku viimane tööpäev on 9. aprillil.

«Töö- ja eraelu ühildamine kahe linna vahel osutus arvatust palju keerulisemaks,» selgitas Priit Mikk. Ta lisas, et langetas otsuse väga raske südamega, kuna Tartu 2024 meeskonna liikmed on äärmiselt pühendunud ja seetõttu unistuste kolleegid.

Tartu linnapea ja Tartu 2024 nõukogu esimees Urmas Klaas ütles, et Miku teadmisi ja kogemusi saab kasutada loomenõukogus, kus ta hindab ja nõustab projekte, mis kujundavad Tartu 2024 programmi.

Uue juhatuse liikme valimiseni teeb seda tööd sihtasutuse finantsjuht Toomas Peterson. TPM

Politsei tabas bussijuhti löönud mehe

Vastse-Kuuste peatuses lõi 2. märtsi õhtul purjus mees jalaga bussijuhti, kes pärast rünnakut jätkas sõitu Tartusse.Jõudnud sihtkohta, teavitas ta juhtunust häirekeskust. Korrakaitsjad käisid Vastse-Kuustes kirjeldusele vastavat lööjat otsimas, kuid kohe teda leida ei õnnestunud. Lööja tuvastamisel oli suur abi bussijuhi detailsetest kirjeldustest, sõitjate tunnistustest ja agressiivsest mehest bussi maha jäänud jalatsist.

Lööja on politseinikele varasemast tuttav 20-aastane mees, kes hiljuti vabanes vanglast. Ta võeti kuriteos kahtlustatavana kohtu loal vahi alla, et oleks välistatud järgmised vägivaldsed konfliktid. TPM

Märksõnad
Tagasi üles