Eksamite eel tuntakse ebakindlust

Rakvere gümnaasiumi abiturient Isabella Lahtvee arvas, et eksamite vahel jääb aega väheks, aga eks peab rabelema. FOTO: Ain Liiva

Kolme nädala pärast kõlab abiturientidele riigieksamite avapauk. Esimesena ootab koolilõpetajaid eesti keele, seejärel inglise keele ning matemaatika eksam. Pika distantsõppe tingimustes on noored kahtlemata keerulises olukorras. Lõpptulemused kipuvad sõltuma paljuski sellest, kui head õpioskused on praeguseks omandatud.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kiviõli 1. keskkoolis on tänavu abituuriumis 16 õpilast, kellest sooritab eesti keele riigieksami 11. Kooli direktor Anu Vau lausus, et tema arvates lähevad noored lõpueksamitele vastu suhteliselt püstipäi, kuigi otsest tagasisidet ta selle kohta uurinud pole.

«Pigem on küsimus selles, kas nad vajaksid kooli poolt proovieksami aega. Praeguseni ei ole seda soovi tulnud,» rääkis ta. «Millegipärast arvan, et tulemused võivad meil olla ikkagi veidi kehvemad, sest gümnasistid on pääsenud väga vähe kontakti. Tulemus võibki hakata just veidi nõrgemate õpioskustega õpilaste peal mängima ja olla seetõttu viletsam. Koolidel, kes on kogu aeg esirinnas, püsib õpilaste õpimotivatsioon kõrge ega ole vahet, kas õpitakse distantsilt või kontaktis.»

31.03.2021 03.04.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto