E, 3.10.2022

Jaak Treiman – meie mees Californias

Aimar Altosaar
, toimetaja
Jaak Treiman – meie mees Californias
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti aukonsul USAs Jaak Treiman sõnab, et üldiselt on Eesti viimase 30 aasta arenguga väga rahul. «Eestil on fantastiliselt hästi läinud. On asju, mis saaks paremini teha, aga see on elu.» Pildil koos Kairi Birk-Vatuneniga, kes on Eesti konsul San Franciscos.
Eesti aukonsul USAs Jaak Treiman sõnab, et üldiselt on Eesti viimase 30 aasta arenguga väga rahul. «Eestil on fantastiliselt hästi läinud. On asju, mis saaks paremini teha, aga see on elu.» Pildil koos Kairi Birk-Vatuneniga, kes on Eesti konsul San Franciscos. Foto: Erakogu

Jaak Treimanil sai 26. märtsil täis 35 aastat Eesti riigi teenimist Californias.

Eesti diplomaadid hoidsid riiklikku järjepidevust läbi kõigi okupatsiooniaastate ning oma osa on selles ka Jaak Treimanil, kellele andis selle ülesande 1986. aastal Ernst Jaakson, Eesti Vabariigi peakonsul saadiku ülesannetes.

Jurist Jaak Treiman lülitus kohe diplomaatilise korpuse ellu, mis tänu sellele, et Los Angeleses on konsulite hulk üks suurimaid maailmas, oli väga intensiivne. Ta võeti konsulaarkorpusse vastu. «Keegi ei nurisenud selle üle,» kinnitas Treiman.

«Ma alles hiljem taipasin, et mõned riigid ei kutsunud mind oma üritustele, nagu näiteks Soome peakonsul. Ta küll vabandas kõvasti, kui Eesti sai vabaduse tagasi, vabandas, et ei olnud mind kuskile kutsunud, ja seejärel kutsus õhtust sööma,» meenutas ta tollast aega.

Märksõnad
Tagasi üles