E, 3.10.2022

Sindi pangaautomaadi õhkijate põgenemise nurjas otsasõit kitsele

Meelis Kalme
, reporter
Sindi pangaautomaadi õhkijate põgenemise nurjas otsasõit kitsele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ion Odagiu ja Marin Morari kohtus.
Ion Odagiu ja Marin Morari kohtus. Foto: Mailiis Ollino

Kolmapäeva hommikul astusid politseinike saatel, selg sirge, Pärnu maakohtu Kuninga tänava kohtumaja saali kaks mullu novembrist vahi all olnud noormeest: Ion Odagiu ja Marin Morari, kel mõlemal Moldova-Rumeenia kodakondsus. Esmapilgul tavalised mehed on kohtu ees raske süüdistusega: prokurör viitab koguni nende seotusele lõunamaiste kuritegelike ühendustega.

Lääne ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokuröri Kaido Tuulemäe kolmapäeval ette loetud süüdistuse järgi korraldasid Odagiu ja ­Morari eelmise aasta 20. augustist 15. septembrini kolm rünnakut Eesti eri paigus asuvatele rahaautomaatidele ja Sindis samal eesmärgil plahvatusegi.

Tuulemäe hinnangul ei tegutsenud mehed üksi ja süüdistuses ongi mainitud, et nad tegid koostööd seni tuvastamata isikuga.

«Need kuriteod näitavad, et lõunamaadest pärit organisee­ritud kuritegevus on jõudnud Eestisse, ja sellele tuleb otsustavalt vastu astuda,» avaldas Tuulemäe juba enne kohtuprotsessi arvamust.

Süüdistuse järgi oli kõigi kolme episoodi puhul eesmärk üks: saada pangaautomaatidest raha kätte. Teod pandi toime aga mõneti erinevalt.

Märksõnad
Tagasi üles