Rait Pihelgas: jäätmed olgu kohaliku omavalitsuse asi

Rait Pihelgas FOTO: Dmitri Kotjuh

Selged reeglid ja riiklikud tugimeetmed, tegevuste majanduslik otstarbekus ja kontrollitavus ning vastutuse kandmine – jäätmemajanduse saab korda neid põhimõtteid järgides ja KOVide käes on selleks kõige paremad võimalused, kirjutab MTÜ Kesk-Eesti Jäätmehoolduskeskuse ja Järva vallavolikogu esimees Rait Pihelgas (Reformierakond).

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viimased nädalad on väga palju arutatud ja kirjutatud Eesti jäätmehoolduse olukorrast, eriti jäätmete sorteerimise vajadusest ja otstarbekusest. Ütlen ausalt: jäätmetega seonduvas on meie riigil suur mahajäämus, valdkonda ei ole riigi tasemel eesmärkide poole juhitud. Seda annab aga parandada.

Me kõik saame aru, et jäätmed on ressurss, mida ei ole mõistlik lihtsalt ära põletada või maha matta. Samas ei tohi jäätmete käitlemine olla ainult suure kasumi teenimisele suunatud tegevus, mis tõenäoliselt ongi põhjustanud probleemse olukorra pakendijäätmetega skeemitamisel. Jäätmete liigiti kogumine peab jätkuma viisil, mis on otstarbekas nii inimeste kui ka saavutamist vajavate eesmärkide seisukohast.

03.04.2021 06.04.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto