N, 28.09.2023

Eesti lühiuudised

Postimees
Facebook
Comments
Aivar Mäe kohtus.
Aivar Mäe kohtus. Foto: Mihkel Maripuu

Politsei kaebas Aivar Mäe asja edasi riigikohtusse

Politsei ei nõustunud ­rahvusooper Estonia eksjuhi Aivar Mäe (pildil) ahistamisskandaali väärteoasja lõpetamisega esimeses kohtuastmes ning vaidlustas selle riigikohtus, kus ­selle arutusele võtmine selgub ­tõenäoliselt mais.

17. veebruaril tühistas Harju maakohus Mäele politsei tehtud 400-eurose trahvi ja lõpetas tema väärteoasjas menetluse.

Rahvusooper Estonia mitu naistöötajat tuli mullu juuni lõpus välja väidetega, et Estonia juht Aivar Mäe on neid alandanud ja seksuaalselt ahistanud. Mullu augusti lõpus esitas Mäe tagasiastumisavalduse, mille rahvusooperi nõukogu rahuldas. Vandeadvokaat Paul Keres kinnitas toona, et väärteo­otsus kaevatakse edasi, kuna seksuaalset ahistamist väidetavalt ei ole olnud. BNS

Raielank Valgamaal.
Raielank Valgamaal. Foto: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees

Metsanduse arengukava uus juhtkogu saab esimest korda kokku

Kolmapäeval koguneb esimest korda metsanduse arengukava uus juhtkogu. ­Keskkonnaministeeriumi kinnitusel on arutluse all esimehe valimine, ülevaade seni tehtud tööst ja keskkonnamõjude strateegilise hinda­mise (KSH) programmi tutvustus. Keskkonnaministeeriumi poolt metsanduse arengukava koostamiseks kokku kutsutud uude ­juhtkogusse kuuluvad Eesti ja Helsingi ­ülikoolide metsanduse ja sellega seotud valdkondade teadlased.

Teadlastest kuuluvad juhtkogusse Maie Kiisel, Arne Sellin ja Urmas Varblane Tartu Ülikoolist, Rein Drenkhan, Henn Korjus ja Veiko Uri Eesti Maaülikoolist ning Kajar Köster Helsingi Ülikoolist. Lisaks kuulub juhtkokku ministeeriumi eluslooduse asekantsler Marku Lamp ja riigikantselei strateegiabüroo nõunik Triin Reisner.

Juhtkogu eesmärk on järgmise aasta lõpuks arengukava kokku panna. Keskkonnaminister Tõnis Mölder ütles, et juhtkokku nimetatud teadlaste valikul konsulteeriti teaduste akadeemia ja ülikoolide juhtidega. PM

34 maastiku­tulekahju puhkes märtsis, enamiku puhul oli tegemist kulupõlenguga.

Maskita noorte konflikt turvatöötajatega uurimisel

Politsei sai reede õhtul väljakutse Tallinnasse Kristiine keskusesse, kus oli tungitud kallale turvatöötajatele. Sündmuskohal selgus, et kolm alkoholijoobes isikut oli kaubanduskeskuses aega veetnud ja üritanud kahjustada kaupluse vara.

Turvatöötajad otsustasid korrarikkumise lõpetamiseks 21-aastase mehe ja 21-aastase naise kinni pidada, kinnipeetavad osutasid vastupanu ja tekitasid kahele turvatöötajale kehavigastusi. 21-aastane kinnipeetud naine vajas esmaabi ning ta toimetati haiglasse täiendavasse tervise­kontrolli.

Politsei pidas kinni 21-aastase mehe ning toimetas ta kinnipidamiskeskusesse. Juhtumi asjus alustati kriminaalmenetlust kehalise väärkohtlemise paragrahvi järgi. PM

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles