P, 2.10.2022

Perearste üllatas nädalavahetuse suurpookimise napp eeltöö

Aimar Altosaar
, toimetaja
Perearste üllatas nädalavahetuse suurpookimise napp eeltöö
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Sõle Spordihoone vaktsineerimiskeskuses jagati möödunud nädalavahetusel piiratud aja jooksul järele jäänud vaktsiini kõikidele soovijatele, kes olid vähemalt 30 aasta vanused. Kiiresti jõudis kohale mitusada inimest, kuid enamik neist jäi süstist siiski ilma.
Sõle Spordihoone vaktsineerimiskeskuses jagati möödunud nädalavahetusel piiratud aja jooksul järele jäänud vaktsiini kõikidele soovijatele, kes olid vähemalt 30 aasta vanused. Kiiresti jõudis kohale mitusada inimest, kuid enamik neist jäi süstist siiski ilma. Foto: Sander Ilvest

Ülestõusmispühade ajale kavandatud massilised vaktsineerimistalgud Tallinnas ja Ida-Virumaal olid terviseameti ja haigekaasa poolt põhimõtteliselt õige samm, kuid õnnestusid vaid osaliselt. Järveotsa perearstikeskuse perearst Diana Ingerainen on kriitiline just vaktsineerimise ettevalmistuse ja sihtrühmade tundmaõppimise suhtes.

«Ma tõesti imestan, kas minister Tanel Kiik ei ole tellinud ühtegi fookusgrupi uuringut ja analüüsi, et kokku panna elementaarsed turundusplaanid,» küsib ta. Ingerainen on veendunud, et oli aega, et välja uurida, kuidas Eesti rahvas end vaktsineerida laseks.

Massvaktsineerimiseks valiti vale vaktsiin

Samuti ei saa perearst aru, miks tehti selline suurvaktsineerimine just AstraZeneca vaktsiiniga, kui temale teada olevalt ei ole 172 perearstinimistut seda vaktsiini veel üldse saanud. Vaktsiinide jaotamine on perearstide köögipoolelt vaadatuna korraldatud väga bürokraatlikult. Diana Ingerainen tahaks teada, miks ei antud Ast­raZenecat perearstidele. «Perearstid oleksid siis saanud oma riskirühmadega rahulikult töötada, sest näeme, et nad vajavad rohkem rääkimist. Kuid need paisati kõik massvaktsineerimisele,» ütleb Ingerainen Postimehele.

Suurvaktsineerimise eesliinil töötanud Jõhvi OÜ Corrigo tegevjuht Merle Harjo ütles Postimehele, et pühadeaegne üritus läks arvatust oluliselt kehvemalt. «Ootasime Jõhvi ja ümbruskonna inimesi vaktsineerima, kuid vaid napp 12 protsenti dooside arvust sai ära kasutatud. Meil oli anda 500 doosi, kuid vaktsineerima tuli vaid 74 inimest,» kirjeldas ta aktsiooni tulemusi.

Märksõnad
Tagasi üles