E, 16.05.2022

Kultuuri lühiuudised

Kultuuritoimetus
Kultuuri lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Judas Priest
Judas Priest Foto: Fredrik Persson/Scanpix/scanpix Sweden

Zahir ja Kannabinõid annavad veebikontserdi

Laupäeval kell 22 annavad platvormil elektron.art ansamblid Zahir ja Kannabinõid (pildil) tasuta veebikontserdi. Kõheda vastasmõju festivalil Telliskivi proovikatemajas toimuma pidanud kahe ansambli etteaste jäi ära tulekahju tõttu, milles said kõige rohkem kannatada bändide Kannabinõid, Dreamkrusher!, Estoner ja Juur tehnika: võimud, trummikomplektid, kabinetid ja kitarrid, lisaks kõik muu bänditegemise tehnika. Von Krahli teater andis nüüd oma saali ja puuduva tehnika, et ära jäänud kontsert kannatada saanud bändide toetuseks ikkagi ära teha.

Kannabinõid
Kannabinõid Foto: Rene Suurkaev

Reedel toimuv hõimuklubi on Soome-teemaline

Täna saab ERMi Youtube’i kanalil ja muuseumi Facebooki lehel näha hõimuklubi sarjas otseülekandena toimuvat kontserti-luuleõhtut «Hoburavi, linnuravi, roosiravi», kus esinevad Heidi Iivari, Marge Loik ja Villu Veski. Programmi pealkiri pärineb Soome luuletaja Henriikka Tavi luulekogust «Lootus» (tõlkinud Kätlin Kaldmaa, Lumemana, 2019). Heidi Iivari loeb Rita Dahli, Ville Hytöneni, Heidi Iivari, Hannu Oittineni, Juha Rautio, Tuula Sipilä, Maria Susanna ja Henriikka Tavi eesti keelde tõlgitud Soome nüüdisluulet. Marge Loik klaveril ja Villu Veski saksofonil esitavad Jukka Eskola, Tiit Kalluste, Usko Meriläineni, Reti Noorhani, Urmas Sisaski, Villu Veski ja Mirka Vähtäri loomingut.

Väike PD
Väike PD Foto: Plaat

Väike PD avaldab oma esikalbumi

Tartu räppar Väike PD on koostöös plaadifirmaga Legendaarne valmis saanud esikalbumi «Matusebüroo», millel löövad kaasa ka DEW8 (kes on nii kogu muusika kui ka albumi terviku produtsent), Gameboy Tetris, Direktor Madafaka, Genka, RED, Stiff Tight MC ja Henri Pilt (Jumala kehastuses). Skittides või lühikestes jutlustes teevad kaasa Päts aka K, Isand Lilla, Indrek Mällo ja teised. Kokku aitas miksida ja masterdada Martin Kikas (Ö Stuudio). Albumi kassetiversiooni saab ette tellida kuni 12. aprillini plaadifirma veebilehel.

Eesti keeles ilmus Marina Stepnova romaan «Aed»

Kirjastus Tänapäev annab teada, et «Punase raamatu» sarjas on ilmunud Marina Stepnova (1971) romaan «Aed», mille on vene keelest tõlkinud Erle Nõmm. Varem on Stepnova teostest eesti keeles – samuti «Punase raamatu» sajas – ilmunud romaanid «Lazari naised» (2012) ja «Itaalia õppetunnid» (2015).

Marina Stepnova, «Aed».
Marina Stepnova, «Aed». Foto: Raamat

Judas Priesti Tallinna kontsert lükkus taas edasi

Briti heavy metal-bänd Judas Priest teatas, et lükkab selleks suveks plaanitud Euroopa-turnee aasta võrra edasi, sellega seoses lükkub edasi ka ansambli Tallinna kontsert. Judas Priesti Tallinna kontsert lükkub edasi juba teist korda, esmalt pidi ansambel esinema eelmise aasta 1. juunil, siis lükkas bänd Euroopa-turnee koroonaviiruse pandeemia tõttu aasta võrra edasi ja uueks Tallinna kontserdi kuupäevaks sai tänavu 30. mai. Uus esinemiskuupäev on nüüd 5. juuni 2022. Kui eelmiseks ja selleks aastaks välja kuulutatud kontsert pidanuks toimuma Tallinna lauluväljakul, siis järgmisesse aastasse lükatud kontserdi toimumispaik on Saku suurhall.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Tehnika
Maailm
Arvamus
Fookus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles