Nabi tiim näeb jätkuvalt vaeva esialgse võistluskeelu tühistamiseks

Heiki Nabi ja tema vandeadvokaat Paul Keres. FOTO: Kuvatõmmis

Kreeka-rooma maadleja Heiki Nabi viibis eile ja täna koos esindajaga Saksamaal Kreischa dopingulaboris B-proovi avamise ja analüüsimise protseduuride juures. Äsja sai ta kätte vastuse, et see näitas sarnaselt A-prooviga keelatud aine letrosooli jälgi. 

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Kõik läks arvatud stsenaariumi järgi. Nüüd ootan kannatamatult detailseid laboritulemusi, millega võib minna nädal või veidi kauem. Siis astume järgmised sammud minu ausa nime kaitsel nii Eestis kui rahvusvahelises spordiarbitraažikohtus CASis,» sõnas Nabi. «Jään varem öeldu juurde: ma ei ole teadlikult ja tahtlikult midagi keelatut tarvitanud ning kavatsen seetõttu oma õiguste ja maine eest lõpuni võidelda.»

Tema esindaja, vandeadvokaat Paul Keres rõhutas samuti, et enne B-prooviga seotud dokumentatsiooniga tutvumist on võimatu täpsemaid järeldusi teha ja edasise kohta spekuleerida. «Positiivne tulemus eraldiseisvalt ei anna erilist uut informatsiooni. Kuna A-proov näitas kontsentratsiooni 0,6 ng/ml kohta, mida meie ja meid nõustanud eksperdid hindavad üliväikeseks ja selgelt juhuslikule saastumisele viitavaks, soovime eelkõige ära oodata, milliseks osutus B-proovi vastav näit. Sellest tulenevalt langetame otsused järgmiste sammude osas,» kommenteeris Keres. «Siin on võimalusi erinevaid, aga ükski neist ei viita sellele, et Heiki peaks end süüdi tunnistama.»

09.04.2021 12.04.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto