ülevaade ⟩ Sputniku võidukäik sai Slovakkias tagasilöögi

Slovakkia endine peaminister Igor Matovič (paremal) ja endine tervishoiuminister Marek Krajčí 1. märtsil lennujaamas Sputnik V vaktsiinisaadetist vastu võtmas. Tehing maksis mõlemale ameti, kuigi Matovič jätkab uues valitsuses rahandusministrina. FOTO: Frantisek Ivan/ap/Scanpix

Venemaa nõudis Slovakkialt koroonavaktsiinide tagastamist pärast Slovakkia väidet, et neile tarnitud Sputnik V doosidel ei ole samasuguseid omadusi, nagu näitas maineka teadusväljaande uuring.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Venemaa väitel rikkus Slovakkia mitut vaktsiinitarne lepingu punkti ja peab neile saadetud Sputnik V laadungi tagastama. Vaktsiini ametlikul Twitteri lehel ilmunud avalduses öeldi, et Slovakkia ravimiamet oli lepingut rikkudes analüüsinud Sputnik V-d laboris, kus seda poleks tohtinud teha. Slovakkia on selle väite ümber lükanud.

Bratislava on sõlminud lepingu kahe miljoni doosi Sputnik V saamiseks, seni on Venemaa kohale toimetanud 200 000 doosi. Slovakkia ei ole veel vaktsiini kasutusele võtnud ja saatis selle ravimiametile hindamiseks.

09.04.2021 12.04.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto