Mängumüüt: pumppüssi ja mootorsae evangeelium

«DOOMi» mängijate lemmikrelvi lähivõitluses: brutaalne ja lõbus mootorsaag. FOTO: Videokaader

Minu 1990ndate keskpaiga öid täitsid verised tapatalgud. Töötasin siis ajalehes Post ja kui leht oli trükki läinud, sai hommikutundideni toimetuse arvutites taguda tulistamismänge «Wolfenstein 3D» ja «DOOM».

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sama toimus ka kõrvalasuvas Eesti Ekspressi toimetuses. Eriti hinnatud olid küljendusarvutid, sest need olid 17-tolliste värvikuvarite, Inteli 486 protsessorite ja 8 MB operatiivmäluga jõulised masinad. Mulle on räägitud, et sama lugu oli ka värske Hansapanga trading floor’il, kus noored finantssamuraid öösiti oma reaktsioonikiirust ja tapjainstinkti ihusid.

«​Wolfenstein 3D» (sõpradele lihtsalt «​Wolf»​) taga seisid teiste seas kaks Johni, videomängugeeniused Romero ja Carmack. Nemad tegid ka teise tol ajal Posti toimetuses ülipopulaarse mängu, platvormeri «​Commander Keen», mida suutsid jooksutada ka ajakirjanike 286 protsessoriga arvutid. «​Wolfenstein 3D» tegi aga sammu uude ja märksa vägivaldsemasse ajastusse ning sai paljude hilisemate mängude, kokkuvõttes aga kogu tänapäevase videomängutööstuse oluliseks mõjutajaks.

10.04.2021 13.04.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto