E, 4.12.2023

Mihkelson: Lavrovi vihjed territoriaalsete nõudmiste kohta pole tõsiselt võetavad

Postimees
Facebook
Comments 1
Välisminister Eva-Maria Liimets.
 
Välisminister Eva-Maria Liimets.  Foto: Sander Ilvest

Eesti välisministri Eva-Maria Liimetsa ja tema Vene kolleegi Sergei Lavrovi reedene telefonivestlus on märk arengust kahe riigi suhtluses. Siiski püüab Venemaa piirilepingu teemal veeretada palli Eesti poolele, kuigi lepete ratifitseerimine on pärast Venemaa allakirjutamist jäänud 2014. aastast toppama just Kremli ja riigiduuma taha, kommenteeris riigikogu väliskomisjoni juht Marko Mihkelson.

Olukorda iseloomustavad välisministrite telefonivestluse järel avalikustatud sõnumid sel teemal. Välisminister Eva-Maria Liimetsa sõnul tõstatas ta reedeses telefonikõnes 2014. aastal Eesti ja Venemaa vahel sõlmitud piirilepingu ratifitseerimise küsimuse, millega Eesti ametis olev valitsus on avaldanud valmisolekut edasi liikuda.

«Jõustunud piirileping annab Eestile ja meie liitlastele väga olulise kindluse. See puudutab nii meie julgeolekut kui ka võitlust organiseeritud kuritegevuse, narkootikumide ja salakauba liikumise ning inimkaubandusega. Leidsime, et konsultatsioone tuleb jätkata,» ütles Liimets.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles