N, 28.09.2023

Hokimeeskond Välk 494 püsib Eestis alistamatu

Lenel Karu
Facebook
Comments
Valitsev hoki Eesti meister Tartu Välk 494 võitis pühapäeval Astri Arena kodujääl Eesti karika.
Valitsev hoki Eesti meister Tartu Välk 494 võitis pühapäeval Astri Arena kodujääl Eesti karika. Foto: Galina Novikova

Märtsi lõpus kindlustas Tartu Välk 494 endale 12. korda Eesti meistri tiitli jäähokis. Pühapäeval mängis Välk 494 kodujääl Eesti karikavõistluste finaalis Tallinna HC Pantrite vastu ning tuli karikavõitjaks. Saavutused teevad Tartu meeskonna küll rõõmsaks, kuid kiitlema nad ei kipu. Eestis kõrgeimal tasemel tulemuste toomine on neile auasi.

Karikavõistluste finaali võitmiseks oli vaja vastased alistada kaks korda. Kui esimeses mängus võitis Välk 494 tulemusega 5:1, siis laupäeval saavutasid HC Pantrid teises mängus tartlaste üle võidu 4:2. Otsustav kolmas mäng peeti pühapäeval Astri Arenal Tartus.

Kolmandas kohtumises oli Tartu tiim mängu algusest saati vastasest peajagu üle. Avakolmandikul viskas Välk 494 viie minutiga kolm väravat, teisel kolmandikul lisas kaks ning viimasel perioodil ühe. Mängu lõpuks oli tartlaste kuue värava vastu HC Pantritel kirjas vaid üks värav.

Suur soov võita

Välk 494 meeskonna ründaja Harri Koll ütles, et tiim oli laupäeval kehvemas vormis, kuid pühapäeval otsustati ennast tõestada. «Laupäeval alustasime ise uimaselt, mingis mõttes läksime isegi mütsiga lööma. Pühapäeval oli terve võistkond paremini häälestatud, et karikas koju tuua,» rääkis Koll.

Kuigi Välk oli edukas juba mängu alguses, ei teinud nad endale hinnaalandust kuni lõpuni.

«Hakkasime esimesest minutist peale võitlema, alles viimased viis minutit võtsime vabamalt, sest tulemus oli käes. Kõik tahtsid anda endast lõpuni maksimumi,» meenutas Koll pärast mängu. Ta ütles, et HC Pantrid oli põnev vastane, kellega finaalis madistada.

Tänavu on hooaeg möödunud Välgu jaoks teistmoodi ja keerulisemalt, sest Balti liigas jäi final four’i turniir lõpuni mängimata. ​Eesti meistri tiitel on Kolli sõnul kõigile meestele suurim au ja uhkus ning karikas ainult kirss tordile.

Suur pidu jäi ära

Kas motivatsiooni edasi pingutamiseks ikka jagub? «Kindlasti tahame ka tulevikus sama hästi esineda. Eesti meistriks tulla on võimas, kuid meile teeb rõõmu just Tartu spordi kõrge taseme hoidmine Eestis ning see, et saame ennast kirjutada hokiajalukku,» vastas Koll.

Piirangute tõttu ei saanud meeskond võitu suure peoga tähistada. Kuigi hooaeg on läbi, jätkuvad peagi igapäevased treeningud.

«Individuaalne areng on oluline. Praegu võtame väikese puhkuse ja kohe homme trenni ei jookse,» selgitas Koll.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles