Mälu vedas Laagna teel kihutajaid kohtus alt

Isa Khalilov Harju maakohus 13. aprillil 2021. FOTO: Konstantin Sednev

Eile jätkus mullu juunis Laagna teel kihutanud ja kaks inimest surnuks sõitnud Isa Khalilovi ja Vjatšeslav Kalašnikovi kohtuprotsess, kus nad jagasid meenutusi avariipäevast. Ainsa, ent olulise detailina ei mäleta kumbki juht oma sõidu­kiirust. Avalikkusele on teada, et enne kokkupõrget ei kihutanud avariis osalenud Isa Khalilov mitte üksi, vaid koos kollast Chevrolet Camarot juhtinud Vjatšeslav Kalašnikoviga.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nii BMW maasturit loata juhtinud Khalilov kui ka Camaroga sõitnud Kalašnikov rääkisid kohtus, et Laagna teel ühiselt kiirendamise ega sõitmise plaani neil ei olnud. Kas mõlema mehe jalg osutus tavapäratult raskeks juhuslikult või püütakse end puhtaks rääkida, saab esialgu vaid oletada. Küll aga suundusid mõlemad mehed Lasnamäele: Khalilov Kärberi Selverisse, Kalašnikov lähedal asuvasse garaaži.

«Lihtsalt juhtus, et sõitsime ühes suunas,» sõnas Khalilov kohtus. Ka Kalašnikov märkis, et nägi järgnenud sõpra kesklinnas vaid peeglist, kuid Laagna teele jõudes temast rohkem midagi ei teadnud.

13.04.2021 15.04.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto