Tehnoloogiahiid Xiaomi: Eesti veebipood kasutab loata meie kaubamärki

Maailma suuruselt neljas nutitelefonitootja Xiaomi näeb Eestis registreeritud domeeninimes «xiaomiofficial» eksitavat reklaami. FOTO: TPG/ZUMAPRESS.com

Kaks aastat tagasi tegevust alustanud xiaomiofficial.ee kuulub ettevõttele Novikov Pro OÜ, mis on registreeritud Tallinnas Tartu maanteel asuvasse korterisse. Kui vaadata e-poe nime ja seda, et müüakse ainult Xiaomi tooteid nii Eestis kui ka mujal Euroopa Liidu riikides, siis jääb mulje, justkui oleks tegu ametliku edasimüüjaga. Tegelikult see nii aga pole.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Meil on Eestis mitmeid partnereid, nagu Telia, Elisa, Tele2, Euronics, Klick ja teised. Veebileht xiaomiofficial.ee valmistab meile aga muret,» kommenteeris Jolanta Stryjczak, kes on Xiaomi avalike suhete juht Põhja-, Kesk- ja Ida-Euroopas ning Baltikumis. «Xiaomi pole andnud selle veebilehe omanikele ametlikku luba ega sõlminud lepingut, mis muudaks nad Xiaomi ametlikuks partneriks või edasimüüjaks.»

Ta märkis, et Xiaomil on õigus võtta kasutusele meetmed, et kaitsta oma kaubamärki. Samas keeldus Stryjczak täpsustamast, kas või mida plaanib ettevõte veebipoe asjus ette võtta.

17.04.2021 20.04.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto