Pandeemia andis kogu maailmas pressivabadusele hoobi

Tuneesia uudisteagentuuri TAP töötajad eelmisel nädalal protestimas uue juhi Kamel Ben Younesi vastu, kes enne revolutsiooni ründas pressivabadust ning kelle ametisse määramist nähakse poliititse otsusena. FOTO: Yassine Mahjoub/Imago Images/Scanpix

Ajakirjandusvabaduse olukord on alates koroonaviiruse pandeemia lahvatamisest maailmas järsult halvenenud ja ajakirjandust tõkestatakse täielikult või osaliselt enam kui kahes kolmandikus 180st vaadeldud riigist, selgub ühenduse Piirideta Ajakirjanikud (Reporters sans frontières – RSF) eile avaldatud iga-aastasest ajakirjandusvabaduse raportist.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pressivabaduse raporti põhjal on ajakirjandus 73 riigis täiesti blokeeritud või tõsiselt takistatud ning 59 riigis piiratud ehk takistuste tõttu kannatavad ajakirjanikud 73 protsendis vaadeldud maadest.

Paljud riigid kasutavad koroonapandeemiat ajakirjanduse survestamise ettekäändena ning eriti on ajakirjanike ligipääsu infole ja allikatele, samuti võimalusi sündmuskohalt toimuvat kajastada RSFi teatel piiratud Aasias, Lähis-Idas ja Euroopas.

20.04.2021 22.04.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto