EL tahab panna paika tehisintellekti reeglid

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen rõhutas juba septembris oma programmilises kõnes vajadust tehisintellekti kasutamise reeglikomplekti järele, mille keskmes oleks inimesed. FOTO: John Thys/AP

Euroopa Liit avaldas eile plaani, kuidas reguleerida tehisintellekti valdkonda. Selle eesmärk on muuta Euroopa uue tehnikarevolutsiooni liidriks, samas aga rahustada avalikkust Suure Venna moodi kuritarvituste asjus.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Olgu tegemist täppispõllumajanduse, täpsemate meditsiiniliste diagnooside või turvalise autonoomse autosõiduga – tehisintellekt avab meile uusi maailmu. Kuid see maailm vajab ka reegleid,» ütles Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen oma programmilises kõnes septembris. «Me tahame reeglikomplekti, mille keskmes oleks inimesed.»

Komisjon, ELi täitevharu on üle aasta töötanud välja oma ettepanekut ning Euroopa Parlamenti ja 27 liikmesriiki hõlmav arutelu kestab veel kuid, kuni valmib lõplik tekst. Reeglistik moodustab osa ELi püüdlusest panna paika tehisintellekti tingimused ning jõuda järele USA-le ja Hiinale valdkonnas, mis ulatub häältuvastusest kindlustuse ja korrakaitseni.

21.04.2021 23.04.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto