KOHALIK VAADE ⟩ Hispaanlase teine kodu on naabruskonna kõrtsis

Külastajad aprilli keskel Sevilla toitlustusasutuse terrassil. Turismiraamatud armastavad rõhutada, et Andaluusias on rohkem baare kui Iirimaal, Taanis, Soomes ja Norras kokku. FOTO: María José López/zumapress.com/scanpix

Nagu jalgpallifänn pole võimeline elama ilma oma lemmikmeeskonna väravateta, ei suuda ükski hispaanlane hakkama saada ilma oma kodubaarita. Naabruskonna kõrts on justkui kogudus usklikule: pühakoda, mida külastatakse kas korra, kaks või rohkemgi nädalas, et leida rahu ja killukest õnne.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Meil, hispaanlastel on kombeks käia kodukvartali baarides, mis on pilgeni täis sümboleid. Meil on aval ja suhtlusaldis loomus ning kalduvus olla pigem tänaval kui omaette koduseinte vahel.

Kuigi inimesed tarbivad baaris alkoholi, pole see Hispaania kõrtsi esmane funktsioon, nagu see tundub olevat teistes kultuurides. Peamine on hoopis, et tegu on kohaga, kus saada kokku naabrite, sõprade, pereliikmete, töökaaslaste ja eelkõige ettekandjaga, kes on justkui sinu pihiisa – inimene, kellele saad hingelt ära rääkida nii oma rõõmud kui ka mured.

24.04.2021 27.04.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto