Mart Laar: ei saa mitte vaiki olla

Mart Laar. FOTO: Mihkel Maripuu

NATO ees võetud kohustusest loobumine on päris konkreetne samm, mis viib Eesti eemaldamisele NATOst, kirjutab Isamaa auesimees Mart Laar.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viimastel päevadel on minult mitmeid kordi küsitud, kuidas kommenteeriksin Keskerakonna ja Reformierakonna valitsuse otsust loobuda NATO ees võetud kohusest eraldada riigikaitsele vähemalt kaks protsenti rahvuslikust koguproduktist ning taganeda mõne kuu eest koalitsioonilepingus antud lubadusest eraldada riigikaitsele vähemalt kaks protsenti rahvuslikust koguproduktist pluss liitlaste vastuvõtmise kulud. Ausalt öeldes ei tahtnud ma sellele küsimusele kohe kuidagi vastata. Sest uue valitsuse ametisse astudes kirjutasin ise, et ei tahaks seda kohe kritiseerima asuda, kui just Reformierakond ei taha NATOst välja astuma hakata. Nüüd on aga just see paraku toimumas. Hoidsin end ka tagasi, sest lootsin, et vahest võtab kaitseminister sõna. Aga ei miskit.

Loe, mida heidab Mart Laar ette Kaja Kallase valitsusele ning millise terava hinnagu annab Kaja Kallasele peaministrina.

27.04.2021 29.04.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto