Jõgeva alajaama põleng osutas kasinale infovahetusele

Jõgeva abivallavanem Viktor Svjatõšev tunnistas, et pingelises olukorras jättis soovida infovahetus elektrifirmaga. Samas tunnustas ta alajaama taastajate tublit tööd. FOTO: Eili Arula

Suur oli teisipäeva hommikul ühe Põltsamaal elava Jõgeva põhikooli õpetaja imestus, kui õpilased hakkasid tema videotunnist üksteise järel lahkuma. Pedagoog ei mõistnud toimuvat ja tema peast käisid läbi erinevad mõtted kuni selleni, et tund on laste jaoks igav.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ent nagu peagi selgus, polnud tal vähimatki põhjust ennast süüdistada. Arusaamatu olukorra põhjus peitus veidi enne kella üheksat puhkenud põlengus, kui maakonnakeskuse 110-kilovoldise pingega alajaamas tekkis tulekahju, mis halvas enam kui ööpäevaks tuhandete kohalike ja lähiümbruse inimeste elu ning põhjustas sekeldusi asutustele ja ettevõtetele.

«Ei saanud koolis tööülesandeid teha ega midagi, sest kõik ühendused olid kadunud. Eks ta oligi raske selles suhtes, et elan kortermajas kolmandal korrusel ja kui seal hakati tasapisi [elektri- ja veeühendust] taastama ja ümber lülitama, siis ega kolmandale korrusele ikka vett ei tulnud – surve oli nõrgem ja voolu ka ei olnud,» meenutas Jõgevamaa gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Rainer Võsaste ärevaid hetki. Mehe sõnul läks temal kokkuvõttes siiski hästi, sest ta eelistas kodus viibimisele ja teadmatusele kasutada varuvarianti ning põrutas perega Tartusse ööbima.

29.04.2021 03.05.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto