P, 3.12.2023

Korvpallikoondis saab EMil hambaid näidata

Ville Arike
, reporter
Facebook
Comments
Eesti meeste korvpallikoondisel on EM-finaalturniiril võimalik jõuda play-off’i, 16 parema hulka.
Eesti meeste korvpallikoondisel on EM-finaalturniiril võimalik jõuda play-off’i, 16 parema hulka. Foto: Tairo Lutter

Eile loositi Berliinis 2022. aasta korvpalli EM-finaalturniiri alagrupid. Eesti koondis kohtub Milanos peetaval alagrupiturniiril lisaks Itaaliale Kreeka, Horvaatia, Ukraina ja Suurbritanniaga. Tegemist on soodsa grupiga!

Eesti üks vastane oli kindel juba enne loosimist, sest Itaalia valis meid oma partnerriigiks. Ülejäänud nelja vastase puhul oli kõige erutavam oodata neljanda ja viienda tugevusgrupi loosimise tulemusi, sest need on meeskonnad, kelle vastu on tõenäolisem võitu loota. Ning vähemalt paberil tundub, et Ukraina on soodsam vastane kui Soome ning Suurbritannia soodsam kui viienda grupi eeldatavalt tugevaim liige Belgia.

«Kui kuulume loosimisel viimasesse tugevusgruppi, saame igal juhul tugevad vastased. Meie grupis on kolm väga kõva korvpalliriiki: Itaalia, Kreeka ja Horvaatia. Ka Ukrainal ja Suurbritannial on väga heal tasemel mängijaid, aga millises koosseisus keegi EMile tuleb, näeb juba järgmisel aastal,» ütles Eesti koondise peatreener Jukka Toijala (pildil) Postimehele.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles