KHLi siirduv Rooba: välismaalasi sinna pingile ei võeta

Robert Rooba teeb karjääris suure sammu edasi. FOTO: Jiri Halttunen / Jyväskylä JYP

Loode-Venemaal paikneva Tšerepovetsi linnaga ei pruugi paljudel eestlastel mingeid seoseid tekkida. Siinne spordisõber sügisest enam nende hulka kuuluma ei peaks, sest tuleval KHLi hooajal tõmbab sealse hokiklubi ehk Tšerepovetsi Severstali särgi selga Eesti koondise ründaja Robert Rooba.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«See on ühe suure unistuse täitumine,» ei hoidnud 27-aastane mängumees üleminekust kõneldes emotsioone vaka all. 2008. aastal hokikarjääri nimel isa Jüriga üle lahe Soome kolinud Roobal jäi põhjanaabrite juures tänavu selja taha karjääri parim hooaeg. Ta sahistas väravavõrku 30 korral, millega oli koduklubi Jyväskylä JYPi suurim väravakütt. Soome liigas tervikuna, mida hinnatakse maailmas tugevuselt kolmandaks-neljandaks, oli see paremuselt teine näitaja: enamaks oli võimeline vaid Pori Ässäti edurivimees Sebastian Wännström (33).

Kuna eestlase minek oli võimas, tegi JYP juba poole hooaja pealt talle uue lepingupakkumise, millega Rooba ka nõustus. Ent selles kontrahtis oli klausel, mis võimaldas uuel kosilasel ründaja kindla üleminekutasu eest priiks osta.

18.01.2022 19.01.2022
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto