Rannar Raba: lõpetage Süku-vaidlus

Rannar Raba FOTO: Sille Annuk

Pärast riigikogu kultuurikomisjoni esmaspäevast otsust seisavad tartlased valiku ees, kas südalinna kultuurikeskuse idee kiiresti ellu viia või lihtlabaselt surnuks vaielda.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tulevase südalinna kultuurikeskuse (Süku) asukoha üle peetav vaidlus tuleks lõpetada. Kohe. Vähemalt mõneks ajaks. Vähemalt sellises võtmes, nagu seda on seni peetud. Nüüd, kus riigikogu kultuurikomisjon on Süku tõstnud kultuurkapitali investeeringutoetuse jagamisel kõige kiiremini ärategemist väärivaks uueks riiklikult tähtsaks kultuuriobjektiks ning suure tõenäosusega ei vaidlusta seda ka parlamendi täiskogu, on saabunud tartlastele parim võimalik hetk selles teemas kand maha panna ja kompromissi otsima asuda.

Punkt, kus praegu oleme, on murranguline: kui varem võis Sükust nii- ja naapidi rääkida kui mingist hägusast fantaasiast, millega kaasneb piiramatu mänguruum, siis nüüd on asi muutunud palju konkreetsemaks. Tartu ja tartlased seisavad valiku ees: kas teha tõesti asi kiiresti ära või lihtlabaselt surnuks vaielda.

05.05.2021 07.05.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto