Ulvi Vilumets: lastega koos kasvamisest jäävad imelised mälestused

Vasakult Daniel Raja, Rasmus Raja, Maarja Raja, Villiam Linder, Lumi Linder, Indrek Vilumets, Virve Linder, Ulvi Vilumets ja Kris Vilumets. Pilt on tehtud kodutänaval, taamal kodumaja. FOTO: Eero Vabamägi

Aasta emaks valitud teenekas õpetaja Ulvi Vilumets on põline kohtlajärvelane ning töötanud kõik oma tööaastad Ida-Viru maakonna koolides. Aastail 1999, 2008, 2105 ja 2016 on ta nimetatud aasta õpetajaks. Peamiselt on ta õpetanud eesti keelt venekeelsetes koolides, viimased kuus aastat aga Jõhvi riigigümnaasiumis. Tal on kolm tütart, kes on teinud ta kuuekordseks vanaemaks. Oma kodukoha patrioodina peab ta väga tähtsaks, et tema lapsed ja lapselapsed jääksid seotuks Ida-Virumaaga.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Te elate oma talus Kohtla-Järve linna sees?

Meie vana talukoht oli seal ammu enne seda, kui tekkis põlevkivilinn Kohtla-Järve, mistõttu on meie maja diagonaalis tänava suhtes, mis sinna hiljem rajati. Minu juured on seal nii sügavalt sees, et ma ei lahku oma kodukohast kindlasti.

Aga teie lapsed, kas nemad tulevad tagasi?

Ühel päeval keegi ütles mulle, et ehitate siin oma Vargamäed, kas te ei karda? Teete ja näete vaeva, aga lõpptulemus on see, et teie lastel, kelle nimel te seda teete, pole seda üldse vaja! Emana võin öelda, et olen emakohuse sellega täitnud, et kolmest lapsest kaks on jäänud Ida-Virumaale elama. Mõlemad rajavad endale siin kodu. Keskmine tütar on öelnud, et Kris, tema poeg, mu kõige vanem lapselaps, jääb ehk meie majja elama.

08.05.2021 11.05.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto