Kompostikastide taotlused halvasid linna veebiportaali

Kiirkompostikastide uued omanikud peavad läbima koolituse ning kätte saavad nad kastid kätte alles sügisel. FOTO: Tartu linnavalitsus

Eile hommikul pärast kella kümmet oli Tartu linnavalitsuse veebileht rivist väljas. Selgus, et linnavalitsus ei sattunud siiski küberrünnaku ohvriks, vaid veebilehe jooksutasid kokku aiapidajad, kes soovisid linnalt taotleda tasuta kasutamiseks kiirkompostrit.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Linnavalitsus oli varakult teada andnud, et 600 esimest saavad kolmeks aastaks tasuta kasutada kompostikasti, kuid kampaania eestvedajad ei osanud arvata, et tung kiirkompostritele on nii võimas, et taotluse esitamiseks mõeldud linnaportaal ei pea sellele vastu.

Linnavalitsuse kommunikatsioonijuht Lilian Lukka vahendas eile hommikul poole üheteistkümne ajal, et linna IT-osakond just tegeleb sellega, et jõudlust juurde saada. «Veebilehte ei vaadata iga päev nii palju, kuid täna sattus seda kasutama korraga suur hulk inimesi, ilmselt oli huvi kiirkompostrite vastu metsik,» möönis Lukka eile hommikul. Tõrkeid avalduste esitamisel esines pärastlõunani.

10.05.2021 12.05.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto