Maris Lauri: Eesti suund olgu kogu õiguskaare digiteerimine

Maris Lauri. FOTO: Andres Haabu / Postimees

Justiitsvaldkonna digiteerimine tagab õigusriigi toimimise, kirjutab justiitsminister Maris Lauri (Reformierakond).

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Väikese rahvaarvuga riigi pidamine on rahaliselt suhteliselt kulukas ja koormav ka tööturule. Seetõttu peame kasutama kõiki võimalusi, mis vähendavad kulutusi ja inimeste töötamist avalikus sektoris. Mitte selle pärast, et Eesti oleks mõne edetabeli tipus, vaid selleks, et pidada oma riiki efektiivsemalt ning ettevõtlusele ja ühiskonnale vähem koormavalt.

Võimalusi digiteerimiseks ja kaasaegsete tehnoloogiliste lahenduste kasutamiseks on avalikus sektoris küllaga, see kehtib ka justiitsvaldkonna kohta. Tore on seejuures, et uuendusi juba viiakse ellu ning päris mitmetega on jõutud järku, kus plaanipidamisest saab edasi minna tegudeni.

Eesti suund peab olema kogu õiguskaare digiteerimine, alates kohtusse pöördumisest kuni kohtuotsuse täitmiseni välja. Loomulikult tähendab see ühtlasi erinevate digitaalsete lahenduste kasutamist nii uurimise ajal, kohtupidamises kui ka karistuste rakendamisel. Kuigi üpris palju on siin juba muutunud, on endiselt tegemist suuresti üksiklahendustega. Lisaks puuduolevatele tükkidele on meil vaja jõuda selleni, et olemasolevad ja tulevased lahendused oleksid omavahel seotud.

10.05.2021 12.05.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto