L, 28.01.2023

Riost tõi Eestile medali neljapaat. Nädalavahetusel algab jaht Tokyo piletile

Ville Arike
, reporter
Riost tõi Eestile medali neljapaat. Nädalavahetusel algab jaht Tokyo piletile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti neljapaat koosseisus Jüri-Mikk Udam (vasakult), Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo.
Eesti neljapaat koosseisus Jüri-Mikk Udam (vasakult), Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo. Foto: ANTONIO BRONIC/REUTERS/Scanpix

Tokyo olümpiamängude alguseni jääb veidi rohkem kui kaks kuud ning Eesti koondise koosseis on suures osas selgunud. Kuid mitte lõplikult. Üks koondise nurgakivi võiks olla sõudmise neljapaat, kel seisab ees viimane Tokyo pileti püüdmise võitlus.

Laupäevast esmaspäevani peetakse Luzernis otsustav valikregatt. Süsteem on lihtne: iga paadiklassi kaks paremat pääsevad spordi suurpeole. Eesti on esindatud kolme paatkonnaga, kuid reaalne olümpialootus on paarisaerulisel neljasel. Kes on konkurendid ja milline on otsustava heitluse eel tähtede seis?

Neljapaadi kolm liiget, juunis vastavalt 42- ja 38-aastaseks saavad Tõnu Endrekson ja Allar Raja ning aprillis 34. sünnipäeva tähistanud Kaspar Taimsoo istusid samas paadis nii 2012. aasta Londoni kui ka 2016. aasta Rio olümpiamängudel, kus lõpetati vastavalt neljanda ja kolmanda kohaga. See trio on koos ülehomse sünnipäevalapse (27) Jüri-Mikk Udamiga leidnud tänavu kevadel hüva hoo, saades Euroopa meistrivõistlustel pronksmedali ning tulles Zagrebis MK-etapi võitjaks. Finaalis tehti muljet avaldav sõit ning distantsi teisel poolel mööduti ühtlaselt tugevat tööd tehes MM-hõbedast Poolast.

Märksõnad
Tagasi üles