P, 26.06.2022

Vargad tegid ehitusel pea puhta vuugi

Eili Arula
, ajakirjanik
Vargad tegid ehitusel pea puhta vuugi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Kvartsi tänava kortermajade ehituselt viisid vargad ühest ehitussoojakust kaasa mitme tuhande euro väärtuses tööriistu.
Kvartsi tänava kortermajade ehituselt viisid vargad ühest ehitussoojakust kaasa mitme tuhande euro väärtuses tööriistu. Foto: Margus Ansu

Ränilinnas Kvartsi tänava elurajooni ehituselt viisid vargad ööl vastu teisipäeva hulga elektritööriistu. Varastati akutrelle, saage, naelapüsse ja palju muud. Vaid suur ja raske nurgasaag jäi soojakusse maha.       

Tööriistad kuulusid osaühingule City Build, mille juht Martin Traat sõnas, et vargusega tehtud kahju ulatub viie tuhande euroni. «Vihje eest, mis juhatab varastatud tööriistadeni, olen nõus maksma tuhat eurot,» sõnas ta. Varastatud tööriistadele oli peale kirjutatud City Build, mõnele oli märgitud ka lühend CB.

Saabuvad vihjed

Vargad murdsid ehitussoojakusse sisse akna kaudu. Sõrgkangiga oli aken lahti surutud ja sealtkaudu tööriistad välja veetud.

Ettevõtja tegi politseisse avalduse, kuid ta püüab ka ise aktiivselt otsida ümberkaudsete valvekaamerate omanikke, et uurida, kas vargad kaamerapilti jäid. Soojaku juures valvekaamerat ei olnud.

Juba on Traat saanud vihje valge kaubiku kohta, mis liikus ehitusplatsil kella poole nelja ajal öösel. Kuigi järeldusi on vara teha, kahtlustab ta, et infot tööriistade asukoha ja hulga kohta said vargad ehitusplatsil töötajate kaudu.

Ettevõtja tegi politseisse avalduse, kuid ta püüab ka ise aktiivselt otsida ümberkaudsete valvekaamerate omanikke.

Teisipäeval töö objektil seisis, sest City Buildi juht käis poes uusi tööriistu hankimas. «Tööriistapoest öeldi ka, et pea iga nädal käib keegi uusi tööriistu ostmas, sest vargad on kõik minema viinud,» sõnas Traat.

Politsei on täheldanud, et kevaditi, mil firmad ja eraisikud alustavad suuremaid ehitustöid, leiavad ka kurjategijad võimalusi, kuidas väärtuslikku võõrast vara enda valdusesse saada.

Vargused sagenevad

Tartu varavastaste kuritegude menetlusgrupi politseiuurija Lilian Palu sõnas, et varguste ärahoidmiseks on jäme ots ehitusfirmade ja ehitajate käes. «Enda poolt tuleb teha kõik, et hinnaline ehitus­kraam oleks kõrvaliste pilkude eest varjul,» sõnas ta.

Palu soovitab kõik tööriistad märgistada. «Siis on kurjategijail neid raskem müüa ja teisalt on politseinikel kurjategijaid tabades lihtsam neid õigele omanikule tagastada,» lisas uurija.

Märksõnad
Tagasi üles