Randadesse rahvast veel mahub, aga parkides ruumi juba napib

12. mai Tartus. FOTO: Mihkel Lember

Ametlik rannahooaeg algab Tartus küll alles enam kui kahe nädala pärast, 1. juunil, aga kui päikest jagub, on nii mõnelgi plaan selleks ajaks juba pruuniks saada. Kuna kevade saabumine võttis sel aastal tublisti aega, pole särava päiksega päevadel mõnele takistuseks ka võrdlemisi tugev tuul ja silma tuiskav liiv.

Nii näiteks leidus neljapäeva pärastlõunal Tartus Emajõe randades ja Anne kanali ääres vaid mõningaid päevitajaid, kes tuult trotsides olid oma lina liivale laiali laotanud. Tõsi, rätikule tuli veel esialgu midagi rasket nurkadesse asetada, et küljealune minema ei lendaks. Kuid õigeid plaažilisi pole see kunagi heidutanud, miks peaks nüüdki.

Kuigi soe, ent tuuline neljapäev veel masse randadesse ei toonud, on viimastel päevadel olnud näha inimeste vajadust D-vitamiini ja suhtluse järele. Juba kolmapäeval olid Tartu populaarsemad pargid ning piknikupaigad täitunud rahvaga, suuremad ja väiksemad seltskonnad mahtusid Emajõe-äärsetel platsidel vaid hädavaevu kahemeetrist vahemaad hoidma.

Randades võib veel tunda värske värvi lõhna, sest ettevalmistused rannahooajaks käivad hoogsalt. «Praegu värvitakse ja tehakse vajalikke parandustöid, liivagi on juba veetud kõikjale, kus seda tundus puudu olevat,» rääkis linnamajanduse osakonna haljastuse peaspetsialist Inga Kiudorf.

Ta lubas, et juuni esimeseks päevaks on randades olemas ka käimlad, Anne kanali ääres on tualett avatud juba praegu.

«Möödunud aastaga võrreldes on suurim muutus ehk see, et linnavalitsus tegi lodjakojaga lepingu ja sealsed WCd on nüüd rannas kõigile kasutada,» oli Kiudorfil hea uudis Emajões suplejatele.

Paraku veel sel aastal Ujula tänaval rannaala pikendusel peesitada ei saa, kuid projekti koostamisega nähakse juba vaeva. «Ehituseks sel aastal veel kindlasti ei lähe, sest seal tuleb ilmselt etappidena ehitada ja see on suurem projekt,» selgitas ta.

Vabaujula riietuskabiinid lõhnavad praegu veel värske värvi järele, ent on suplejate saabumiseks valmis. FOTO: Sille Annuk
13.05.2021 15.05.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto