Valgevene kehtestas Hanno Pevkurile sissesõidukeelu

Hanno Pevkur (keskel) koos Euroopa võrkpalliliidu presidendiga Aleksandar Boričićiga.  FOTO: Mihkel Maripuu

Võrkpalliliidu president ja riigikogu aseesimees Hanno Pevkur (RE) ei saanud eile Minskis mänginud Eesti võrkpalli rahvusnaiskonnale kohapeal kaasa elada. Nimelt selgus lennujaamas, et Valgevene on poliitikule kehtestanud sissesõidukeelu. Valgevene saatkond jäi seda põhjendades kidakeelseks, aga viitas, et Eesti on olnud märksa agaram valgevenelastele sissesõidukeelde kehtestama.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Tuleb tunnistada, et soov võrkpalli naiste rahvuskoondisele kaasa elama Minskisse minna lõppes enne, kui see alata sai,» kirjutas Pevkur sotsiaalmeedias. «Nimelt selgus lennujaamas, et Valgevene riik on mulle kehtestanud sissesõidukeelu, millest mind ei teavitatud ja mistõttu lennukile mind ei lastud.»

Valgevene võrkpalliliit oli Pevkurile saatnud ametliku kutse. «Seal kutsel on kõik viidatud ja kinnitatud plaanid ka Valgevene spordiministri poolt,» märkis Pevkur. Poliitiku sõnul kinnitati talle, et ametliku kutsega on tutvunud ka piirivalve. Sellest kasu ei olnud ja võrkpalliliidu president lennule ei pääsenud.

13.05.2021 15.05.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto