REGIONAALARENG ⟩ Eero Loonurm: välistudengid viivad rahvusvahelise kogemuse regioonidesse

Maailma maitsed tulevad koju kätte. Pärnu kolledži välistudengid ja väärikate ülikooli kursuslased ühiselt kokkamas. FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Väikelinnade kolledžid elavdavad kohalikku üliõpilaselu, panustavad kodus rahvusvahelistumisse ja akadeemilisse kvaliteeti, kirjutab haridus- ja noorteameti programmi Study in Estonia juht Eero Loonurm.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Välistudengeid nähakse arenenud maailmas riigi ja kohalike omavalitsuste talendipoliitika osana. Et välistudengitest saadav kasu ulatuks üle riigi, suunatakse neid suur- ja pealinnadest välja.

Austraalia valitsus toetab detsentraliseerimist, väiksemate linnade ja regioonide kasvu ning sisserändajate, nende oskuste ja kogemuste suunamist metropolidest väljapoole. Välistudengid toovad Ühendkuningriigi majandusele kümme korda suurema kasu kui nende ülalpidamine.

Võib-olla on ka Eestile sobilik Uus-Meremaa vaatenurk: Küsimus pole üksnes selles, mida rahvusvaheline haridus toob Eesti eri maakondadele, vaid ka selles, kui palju suudavad meie unikaalse kultuuri ning innovaatilise ettevõtlusmaastikuga maakonnad anda maailmale.

13.05.2021 15.05.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto