K, 6.07.2022

Reportaaž ⟩ Teadlane loendas Veskijärvel rekordarvu kõresid

Kuula konnade pulmalaulu!
Andrus Karnau
, toimetaja
Teadlane loendas Veskijärvel rekordarvu kõresid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Loodusmuuseumi kuraator Loore Ehrlich (vasakul) ja Tartu Ülikooli kaasprofessor konnauurija Riinu Rannap Veskijärvel kõresid seiramas. 
Loodusmuuseumi kuraator Loore Ehrlich (vasakul) ja Tartu Ülikooli kaasprofessor konnauurija Riinu Rannap Veskijärvel kõresid seiramas. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Esmaspäeval loendas konna­uurija Riinu Rannap Veskijärvel 166 laulvat kõret, seda on rohkem kui kunagi varem.

«Emotsioonid on nii laes, et ma ei suuda arvutada,» ütleb Rannap umbes tund enne südaööd. Väljas on peaaegu pime, aga uudishimu on nii suur, et Rannap loeb taskulambi valgel vihikust arve ja ajakirjanik liidab. Kokku tuleb 166. Nii palju pole kunagi varem ühe õhtuga kirja saanud. Seda enam, et veel paarkümmend aastat tagasi oli see pisike kärnkonnaliik Eestis peaaegu välja surnud.

Esmaspäeval kella poole üheksa ajal õhtul võtavad Tartu Ülikooli kaasprofessor Riinu Rannap ja loodusmuuseumi kuraator Loore Ehr­lich kummisaapad välja. Lääne- ja Harjumaa piiril asub Veskijärve, kust enam kui kümme aastat tagasi käis üle üüratu metsatulekahju.

Nüüd on sellest kohast saanud keskkonnakaitsjate platsdarm, kus metsata luidetel poputada liike, mis Eestis hävimise äärel. Juttselg-kärnkonn ehk kõre on üks neist.

Märksõnad
Tagasi üles