N, 9.02.2023

Kuidas skandaalne Benzema pagendusest tagasi kutsuti

Siim Kaasik
, reporter
Kuidas skandaalne Benzema pagendusest tagasi kutsuti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Didier Deschamps ja Karim Benzema matsid tüliõuna maha.
Didier Deschamps ja Karim Benzema matsid tüliõuna maha. Foto: FRANCK FIFE/AFP/Scanpix

On see hea või halb otsus? Kas see oli üldse vajalik? Kas risk tasub end ära? Need on mõned küsimused, mis tekkisid Prantsusmaal pärast seda, kui jalgpallikoondise peatreener Didier Deschamps justkui välk selgest taevast Karim Benzema pagendusest tagasi kutsus.

Pole kahtlustki, et 33-aastane Benzema on Prantsusmaa üks paremaid jalgpallureid ja kuuluks ilmselt igas maailma vutiklubis algrivistusse. Nädalast nädalasse Madridi Reali särgis väravaid kõmmutav ründaja on üks väheseid, kes on kuninglikus klubis suutnud Cristiano Ronaldo lahkumisega tekkinud tühimikku täita. Kuid Prantsusmaa koondise särgi tõmbas ta viimati selga 2015. aasta oktoobris.

Prantsusmaa vutikoondisega on ikka ja jälle kaasas käinud erinevad skandaalid ning paraku on Benzema mitmel puhul neist ka osaline olnud. Kui ta koos kamraadi Franck Riberyga 2009. aastal alaealise prostituudi tellis, anti vutitähtedele andeks. Ka kohtus ei suutnud keegi tõestada, et mehed olid tütarlapse vanusest teadlikud. Kuid kui Benzema oma kriminaalist lapsepõlvesõbrale Karim Zenatile väljapressimiseks tiimikaaslast Mathieu Valbuenad vahedas, näis tema koondisekarjäär läbi olevat.

Märksõnad
Tagasi üles